Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Malatya Bina Güçlendirme Firmaları

Malatya Bina Güçlendirme Firmaları

Malatya Bina Güçlendirme Firmaları sayesinde, depremzede halk gönül rahatlığı ile evlerini güçlendirerek yaşamına devam edebiliyor.

Günümüzden yaklaşık 6 ay öncesinde Türkiye asrın felaketini yaşadı. Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremle birlikte birçok ilde büyük hasarlar ve can kaybı meydana geldi. Bu illerden birisi de Malatya iliydi. Olaydan sonra tahmin edebileceğiniz üzere Malatya bina güçlendirme konusu çok daha büyük bir önem kazandı.

İnsanların büyük bir çoğunluğu bina güçlendirme tekniklerinin işe yarayıp yaramadığını merak etmektedir. Bu konu hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse her işte olduğu gibi bu işte de işinin ehli kişiler çalıştığında gerçekten de işe yaradığı rahatlıkla görülmektedir. Doğru malzeme kullanımı, yapılan hesaplamalar ve analizler doğru olduğu sürece bina güçlendirme işlemi başarılı olacaktır.

Malatya güçlendirme firmaları içinde yer alan ve günümüze kadar birçok binayı başarıyla güçlendiren firmamıza bu açıdan rahat bir şekilde güvenebilirsiniz.

Kahramanmaraş Depreminin Malatya Bilançosu

Kahramanmaraş ilinde meydana gelen depremin çevre illeri de büyük ölçüde etkilediğinden bahsetmiştik. Malatya ilinde görülen etkiler ve sonuçlar aşağıdaki gibidir:

 • Depremden bir gün sonra yani 7 Şubat 2023 tarihinde açıklanan verilere göre Malatya’da 3298 kişinin yaralandığı ve 166 kişinin de yaşamını yitirdiği görülmektedir. Bu veriler Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın sabah saatlerinde yaptığı açıklamalarda geçen verilerdir.
 • İlerleyen süreçte yapılan açıklamalara bakılacak olursa hayatını kaybedenlerin sayısı 1.071 kişiye yükselmiştir.
 • Malatya Valiliğinin yaptığı açıklamaya göre deprem esnasında 3 bin 889 bina yıkılmıştır.
 • Buna ek olarak il genelindeki binaların içinden 23 bin 968 tanesi ağır hasar almış durumdadır.
 • Orta hasarlı binaların sayısı ise 2 bin 247 şeklinde belirtilmiştir.
 • Ayrıca 372 binanın acilen yıkılması gerektiği duyurulmuştur.

Açıklanan verilere bakıldığında Malatya bina güçlendirme konusunun ne kadar önemli olduğu anlaşılmaktadır. Ülkemiz genel olarak bir deprem bölgesidir ve buna uygun tedbirler alınması gerekmektedir.

Bu kadar binanın hasar aldığı bir depremde, uygun fiyatlı bir Malatya Bina Güçlendirme Firması bulmanın şart olduğu barizdir. Depremden sonra ev güçlendirme maliyeti ile ilgili yazmış olduğumuz yazıdan, ev güçlendirmenin ücretlerine dair bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Malatya Yapı Güçlendirme Firmaları
Malatya Yapı Güçlendirme Firmaları

Malatya Yapı Güçlendirme Firmaları

Yaşanan üzücü depremlerin ardından herkesin binasını güçlendirmesi gerektiği kanısındayız.  Malatya yapı güçlendirme firmalarıiçinde son derece kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet veren markamıza sizleri davet ediyoruz. Daha önce yaptığımız çalışmalar sayesinde birçok yapı eskisinden daha güçlü ve dayanıklı bir duruma geldi.

Malatya bina güçlendirme hizmetimizi oldukça titiz ve dikkatli bir şekilde sizlere sunmaktayız. Binanızın projesini inceleyerek ortaya çıkan işin projeyle ne kadar uyumlu olduğunu inceleyip ortaya çıkan gereksinimlere uygun yöntemler uygulamaktayız. Böylelikle her binaya aynı işlemi uygulamak yerine her binanın ihtiyacına uygun olan hizmeti sunmuş oluyoruz.

Ülke genelinde yapılan binalar günümüz şartlarına uygun değildir. Bundan dolayı vakit kaybetmeden sitemizde bulunan iletişim bilgilerini kullanarak bizlere başvurmanızı tavsiye etmekteyiz. Binanızın kontrollerini büyük bir titizlikle yapan ekiplerimiz gereken tüm bilgiyi inceleme yerinde sizlere aktaracaktır.

Oturduğunuz binanın deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme karşı dayanıklılığını net bir şekilde öğrenmek istiyorsanız Malatya yapı güçlendirme firmalarıiçinde son derece kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı markamızı arayabilirsiniz. Son yaşanan olaylardan sonra her dakikanın ne denli önemli olduğunu tüm Türkiye olarak görmüş bulunmaktayız. Sizlerden gelecek telefonları bekliyor olacağız.

Malatya Kolon Güçlendirme

Kolonları binanın ayakları gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar sağlam ve güçlü olursa yere o kadar iyi basar. Yani dış etkenlere ve doğal afetlerin karşısında gücüyle doğru orantılı bir performans sergiler. Bundan dolayı Malatya kolon güçlendirme işlemi en çok tercih edilen işlemlerin arasında yer alır.

Kolon yenileme işlemi sayesinde eski yapınız büyük oranda yenilenir. Böylelikle depremlere karşı daha dayanıklı ve güçlü kolanlar elde edilir. Tabii ki kolon güçlendirme için bazı unsurlar dikkate alınmalıdır:

 1. Binanın yaşı
 2. Binanın genel durumu
 3. Kolonların hangi malzemeden yapıldığı

bu unsurlardan en önemli olanlarıdır. Bu üç maddenin herhangi birinde eksiklik veya hasar varsa güçlendirmenin acilen yapılması gerekir. Kolon güçlendirmenin nasıl yapıldığını merak edenler aşağıdaki alana göz atabilir:

 • Kolonda bulunan beton bölümü artırılır
 • Kolonun durumuna göre yeni demir destek atılır ya da yeni kesitler eklenir
 • Ayrıca eski kolonun durumuna göre yeni kolonla kaynaştırma işlemleri yapılır

Bu sayede binanız eskisinden çok daha sağlam ve güçlü bir duruma gelmiş olur. Tabii ki Malatya bina güçlendirme işlemleri alanında uzman ve deneyimli ekiplerce yapılması gerekir. Bu noktada devreye bizim ekip arkadaşlarımız girmektedir.

Malatya Temel Güçlendirme Firmaları
Malatya Temel Güçlendirme Firmaları

Malatya Temel Güçlendirme

Güçlendirme çalışmalarından bir diğeri temel güçlendirme işlemidir. Malatya karbon fiber güçlendirme yönteminin burada kullanılması gerekir. Karbon fiber, oldukça kaliteli ve dayanıklı bir malzemedir. Kolona sarılan karbon fiberin, binaya en az bir çelik kadar dayanıklılık kattığı bilinmektedir.

Bu çalışma aşamasında kesinlikle bilgili ve tecrübeli ekipler gerekmektedir. Yapılan tek yanlış işlem sonucunda geri dönülemez sorunlar meydana gelecektir. Her binanın ihtiyacına uygun teknikler uygulanması gerekir. Temel güçlendirme teknikleri arasında en yaygın olanları aşağıdaki gibidir:

 • Çelik Mantolama
 • Kanat Ekleme
 • Betonarme Mantolama
 • Kolon Mantolama
 • Gömlek Geçirme
 • Beton Kaynaştırma
 • Epoksi Enjeksiyon

Tabii ki bu yöntemlerden yeterli verimi almak için doğru kişilerin uygulaması gerekir. Malatya bina güçlendirme çok hassas ve ciddi bir konudur. Bunun bilincinde olmanızı ve bizler gibi kaliteli markaları tercih etmenizi bir kez daha hatırlatıyoruz.

Malatya Kiriş Güçlendirme

Bina güçlendirme işlemleri ayrılamaz bir bütündür. Binanın bir bölümünü güçlendirip diğer bölümlerini önemsiz kılmak yapılacak en büyük yanlışlardan birisidir.

Binanızın dış etmenlere ve doğal afetlere karşı dayanıklı olmasını istiyorsanız kiriş güçlendirme işlemini kesinlikle yaptırmanız gerekmektedir. Aksi durumda olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmanız işten bile değildir. Gelişen teknoloji sayesinde firmamız kısa süreler içinde uzun kullanım ömrüne sahip güçlendirmeler yapabilmektedir.

Birçok kişi kiriş güçlendirme uygulamasının nasıl yapıldığını merak etmektedir. Fakat bunun için bazı analizler yapılması gerekir:

 1. Binanın son durumu
 2. Kirişin yapısı ve özellikleri
 3. Varsa hasarın özellikleri

Bu analizlerin ardından en uygun kiriş güçlendirme uygulaması ekiplerimizce yapılacaktır. Değişen teknoloji sayesinde Malatya yapı güçlendirme firmaları birbirinden farklı kiriş güçlendirme metodu kullanmaktadır. Ekiplerimiz tarafından en uygun olanı tercih edilecektir.

Malatya Karbon Fiber Güçlendirme

Yapılan araştırmalar karbon fiberin çelikten çok daha hafif fakat çelikten çok daha dayanıklı olduğunu gözler önüne sermiştir. Bundan dolayı Malatya bina güçlendirme işlemlerinde karbon fiber kullanımı oldukça yaygındır. Karbon fiber binada bulunan çeşitli yapıların güçlendirilmesinde kullanılır. Genellikle binada bulunan beton ve demir yapıların çok daha dayanıklı bir duruma gelmesi için karbon fiber ekleme yapılır.

Bina güçlendirme işlemleri hayati önem taşımaktadır. Kahramanmaraş depreminde bunu ne yazık ki hep birlikte bir kez daha öğrendik. Tek bir ilde meydana gelen depremin çevre illeri ne denli etkileyebileceği veya diğer fay hatlarını nasıl tetikleyebileceği doğa tarafından tekrar gözler önüne serildi. Gelişen teknolojiye rağmen depremi (hayat kurtaracak kadar) önceden tespit edebilen bir cihaz bulunamamıştır. Bundan dolayı önlem almak ve Malatya bina güçlendirme hizmetine zamanında başvurmak büyük önem arz etmektedir. Ekibiz sizlerden gelecek telefonları bekliyor olacak. Bizlere ulaşmaktan çekinmeyin.

Malatya Bina Güçlendirme Firmaları Arasında En İyisi Hangisi?

Eğer az hasarlı veyahut da orta hasarlı bir binanız varsa, bir güçlendirme firması arıyorsunuz demektir. Bu durumda karşınıza güvenip güvenemeyeceğinizi bilmediğiniz birçok firma çıkacaktır. Söz konusu firmalar arasında en iyisi kesinlikle Yapıtaşı Mühendislik ve Mimarlıktır. Ailenizin güvenle oturacağı evinizi, alanında uzman bir firmaya devretmelisiniz.

10 Comments

 • bilgi
  Posted 9 Aralık 2023 at 10:48

  verdiğiniz detaylı bilgilerden ötürü çok teşekkür ederim

 • viski
  Posted 9 Aralık 2023 at 11:29

  verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim

 • Takipçi Hilesi
  Posted 9 Aralık 2023 at 11:46

  Detaylı bir makale olmuş kaleminize sağlık

 • saatler
  Posted 9 Aralık 2023 at 12:02

  detaylı bilgilendirme için teşekkür ederim

 • bilgi
  Posted 10 Aralık 2023 at 13:56

  detaylı bir bilgilendirme olmuş fayda gördüm teşekkür ederim

 • kamu haberleri
  Posted 10 Aralık 2023 at 14:32

  şu sıralar araştırma yapıyordum bu paylaşımla karşılaştığım iyi oldu sağ olun

 • Bilgili Sözlük
  Posted 10 Aralık 2023 at 15:08

  Detaylı bir içerik olmuş. Üstelik de akıcı. Teşekkürler

 • Bu Kadar Bilgi
  Posted 17 Aralık 2023 at 17:06

  Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.

 • Trackback: Betonarme Bir Binanın Risk Durumu - Yapıtaşı
 • Trackback: Epoksi ile Güçlendirme Aşamaları ve Yöntemleri

Yorum Yap