Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Epoksi Güçlendirme ile Depreme Dayanıklı Evler

Evinizi depreme karşı güçlendirmek artık çok daha uygun maliyetli. Epoksi güçlendirme hizmetimiz sayesinde, ailenizi; değerli eşyalarınızı koruyabilirsiniz. Evinizin dayanıklılığını artırmak için, uzman ekibimiz en zayıf bölgeleri belirler ve profesyonel bir şekilde epoksi uygular. Daha güvenli bir yapıda yaşamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Epoksi Güçlendirme Yaptırmalısınız?

  • Epoksi hammaddesi, yüksek dayanıklık ve esneklik sağlar.
  • Binalarınızın daha güvenilir ve dayanıklı olmasını sağlar.
  • Binanın yapı ömrünün uzamasını sağlar.
  • Afetlerde binaların hasar görmesini önleyerek, güvenlik sağlar.
  • Çok daha ekonomik ve pratik bir çözümdür.

Epoksi güçlendirme, esas olarak beton yapılarının gücünü artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Beton yapılar, birçok farklı nedenden dolayı hasar görebilir. Bu hasar faktörlerinin başında depremler gelir. Epoksi kullanarak yapıların güçlendirilmesi, hasarları minimum düzeye indirerek binaların ömrünü uzatır ve dayanıklılığını artırmayı hedefler.

Güçlendirme yöntemleri arasında en uygun fiyatlılardan bir tanesi olan epoksi, epoksi reçine adı verilen bir takviye elemanı ile uygulanır. Betonarme yapıya eklendiğinde, betonun dayanıklılığını çok daha fazla artırır. Betonu elastik bir kıvama getirir. Böylelikle yaşanan sismik yüklere daha dayanıklı bir yapı ortaya çıkar. Sismik dayanıklılık, direkt olarak depreme dayanıklı bina anlamına gelir

Kimler Epoksi Güçlendirme Yaptırmalıdır?

Epoksi ile güçlendirme, özellikle de deprem bölgesinde yer alan; depremden ya da başka bir doğal afetten orta ve hafif hasar almış binalar için uygulanır. Bu nedenle, evini deprem riskine karşı güçlendirmek isteyen kişiler hizmetimizden yararlanmalıdır.

Projenin tamamlanmasının ardından, binanızın deprem direncini artırmak sizlerin elinde. Riskli bir ev, riskli bir yaşamken; güvenli bir ev ise huzur demektir.

Epoksi Güçlendirme Hizmetimizin Kapsamı Nedir?

  • Binanızdaki zayıf bölgeler
  • Epoksi uygulanarak güçlendirme sağlanır.
  • Bina dışında ve içinde güçlendirme yapılmış olur.
  • Uygulamalar, profesyonel ve sertifikalı bir şekilde yapılır.
  • Çalışma sonucunda depreme karşı güvenli bir yapı elde edilir.

Zayıf Bölgelerin Belirlenmesi

Çalışmalarımızın öncesinde, zayıf bölgelerin belirlenmesi için detaylı bir inceleme yapılır. İnceleme sırasında binanın mevcut durumu ve güçlendirme ihtiyacına dair tespitler yapılır. Uzmanlarımız, binanın yapısal özelliklerini ve zayıf noktalarını en ince ayrıntılarına kadar belirler.

Epoksi Uygulama

Zayıf olarak işaretlenmiş bölgelere, birbirinden farklı amaçlara yönelik olarak epoksi uygulaması yapılır. Dayanıklı ve esnek bir malzeme olan epoksi reçine, binanın yapısal bütünlüğünü artırır. Olası hasarlara karşı ekstra koruma sağlar. Tüm uygulama süreci, uzmanlarımız tarafından titizlik ile gerçekleştirilir. Kaliteli malzemeler tercih edilir.

İç ve Dış Güçlendirme

Epoksi işlemleri hem bina içinde hem de dışında uygulanır. Binanın dış cephesindeki ufak çaplı hasarların yanı sıra, bina içerisinde yer alan ciddi hasarlar da epoksi ile çözümlenir. Binanın tüm yapısını homojen bir şekilde korumak ve güçlendirmek hedeflenir.

Profesyonel ve Sertifikalı Uygulama

Epoksi güçlendirme işlemi, profesyonel ve sertifikalı ekipler tarafından yapılır. Uzman ve deneyimli personellerden oluşan kadromuz, güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunar. Hizmet kalitesi için gerekli olan tüm sertifikasyonlara sahiptir. İşlerini titiz bir şekilde yapar ve müşteri memnuniyetini ön planda tutar.

Epoksi Güçlendirme Yöntemleri Nelerdir?

Binanın ihtiyacına ve beton yapıların farklı bölümlerine göre çalışmalarımız farklılık gösterir. Ancak genellikle tercih ettiğimiz kullanım yolları şunlardır:

Epoksi Enjeksiyonu: Yapıdaki çatlak ve deliklerin tamiri için epoksi enjeksiyonu yapılır. Epoksi reçine, enjektör ile birlikte çatlak ve deliklere enjekte edilir. Küçük çatlaklar gibi, kolona kıyasla daha dar alanda etki gösteren hasarlar kapatılmış olur.

Kuvvetli Elemanların Eklenmesi: Epoksi güçlendirme sırasında, yapıya ek takviye elemanları da eklenir. Betonarme yapıda belirli noktalara yerleştirilir ve reçine ile birleştirilir. Böylelikle dayanıklılıkta artış elde edilir.

Epoksi Kaplama: Yapıdaki yüzeylerin kaplanması için epoksi reçinesi kullanılır. Yüzeyde oluşan korozyon, aşınma ve diğer zararlara karşı koruma sağlar. Binanın ömrünü uzatmak için tercih edilmektedir.

Neden Yapıtaşı Epoksi Güçlendirmede 1 Numara!

Bizimle çalışmak için birçok sebebiniz var. Hızlı ve pratik uygulamalar, güvenilir ve ekonomik çalışma, sertifikalı ve kaliteli malzeme kullanımı; bizleri çok daha ön plana çıkartıyor.

Profesyonellik ve Deneyim

Tüm inşaat projelerinizde profesyonel ve deneyimli bir ekiple çalışmanız oldukça önemlidir. Ekibimiz, yılların tecrübesi ve bilgi birikimini kullanarak beton yapılarınızı en uygun şekilde güçlendiren çözümler üretir.

Hızlı ve Pratik Güçlendirme Çözümleri

Maksimum verimlilik ve minimum zaman harcayarak en kısa süre içerisinde projelerini gerçekleştireceğiz. Böylelikle zamanınızı ve kaynaklarını en etkili şekilde yönetecek, işinizi kesintiye uğratmadan en kaliteli sonuçları elde edeceğiz.

Güvenilir ve Ekonomik Proje

Güven ve referanslar bizim için oldukça önemlidir. Tüm işlerimizde, yüksek standartlarda çalışma sağlamak bizim prensibimizdir. En uygun fiyat ise, yüksek kalitenin yanında farkımızı ortaya koyduğumuz noktadır.

Sertifikalı ve Kaliteli Malzeme Kullanımı

Çalışmalarımız esnasında yalnızca sektörde bilinen ve önde gelen markalar tarafından üretilmiş, yüksek kalitede ve Avrupa standartlarında kaynakları kullanırız. Böylelikle yapılarınızda, en güvenli malzemelerden yararlanırsınız.

Müşteri Odaklı Hizmet Anlayışı

Projelerimizi, müşterilerimiz için yapıyoruz. Bu nedenle tüm çalışmaların odağında projeden de önce müşteri memnuniyeti yatıyor. Yapılan tüm işlerde, müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz. Bu bizim için bir onur olmanın yanı sıra, misyondur. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışımızla sizlerin yanındayız!

İletişim ve Detaylı Bilgi

Telefon Numaramız: +90 (531) 985 16 83

E-posta Adresimiz: mailto:iletisim@yapitasi.net

İşletme Adresimiz: Hamidiye, Soydoğdu İş Merkezi, Emeksiz Cad. Kat:5, 44050 Battalgazi/Malatya

Instagram Hesabımız: https://www.instagram.com/yapitasimuhendislik/

YouTube Hesabımız: https://www.youtube.com/@yapitasi44

İletişim Sayfasına Gidin!

Anasayfadan Detaylı Bilgi Edinin